24. kapitola – Konec? Možná ještě ne! NN

24. kapitola - Konec? Možná ještě ne!

Laura se dívala jak bystrozoři přivádí na ošetřovnu raněné. Bylo jich dost, ale zase méně než se očekávalo.

 

"Co se stalo? Jak to dopadlo?"vyzvídala u Pastorka.

 

"Pán Zla byl raněn a smrtijedi i s ním se přemístili pryč. Zemřeli dva lidé. Civilisté s Prasinek. Nějak se připletli do boje. Jinak jsou jen ranění,"řekl jí, ale na to jak bitva dopadla dobře se netvářil zrovna nadšeně.

 

"Je někdo vážně raněný?"ptala se dál Laura.

 

Pastorek  nevypadal, že by jí zrovna na tohle chtěl odpovědět, ale i přesto řekl: "Harry. Zasáhla ho smrtící kletba Zatím žije, ale neví se jak dlouho,"řekl a smutně se na ní podíval.

 

"Nebojte se. Zvládl toho už hodně. Jistě bude v pořádku,"snažil se jí povzbudit.

 

Laura ale jakoby ho neslyšela. Harry je zraněný. To přeci není možné.

 

"Kdo byl ten, kdo zranil Voldemorta,"zavolala ještě na Pastorka.

 

Ten se na ní jen podíval souhlasný pohled, jelikož věděl, že se jen ujišťuje. Byl to Harry.

Sirius byl zrovna v knihovně. Vzdal už snahu dostat se ven, jelikož to zřejmě bylo absolutně nemožné. Najednou ale ucítil jakoby něco padlo. Ten pocit mu potvrdil skřítek, který se k němu přemístil očividně něčím rozrušený.

 

"Co to bylo za vlnu magie?"zeptal se ho Sirius.

 

"To padly ochrany , které sem dal pan Potter. Něco se děje. Něco se muselo panu Potterovi stát,"řekl skřítek.

 

Siriusovi se zadrhl dech v hrdle. Harrymu se něco stalo. To bylo jediné co ho pohánělo. Vzal si letax, vhodil ho d krbu a s křikem Bradavice-ošetřovna se přemístil do Bradavic.

Brumbál vzal Harryho do náruče a vydal se s ním k hradu. Jakmile se dostal an ošetřovnu, obrátily se na něj všechny pohledy v místnosti. Laura se k němu vrhla, když pokládal Harryho na jedno z lůžek.

 

"Harry,"vzlykla.  "Jak si to mohl dopustit,"otočila se vyčítavě na Brumbála.

 

"Nemohl sem mu pomoct,"snažil se to vysvětlit své vnučce. "Zakázal mi se jakkoliv vměšovat do souboje mezi ním a Pánem Zla."

 

Přerušil je zvuk tříštění vázy, která stála u krbu. Sirius vyletěl takovou rychlostí, že jí převrhl. Když ho Remus uviděl, nemohl uvěřit svým očím.

 

"Siriusi, jak? Co? Co se stalo?"nechápal Remus.

 

"Teď ne Náměsíčníku. To je na dlouhé povídání. Kde je Harry?"ptal se Sirius.

 

Pak si ale všiml jeho těla na lůžku. Zbledl ve vteřině o několik odstínů. Došel k Harrymu, vzal ho za ruku, aby mohl cítit jeho tep, který ho aspoň troche ujišťoval o tom, že ještě žije.

 

"Jak si se dozvěděl, že se s Harrym něco stalo?"zajímalo Lauru.

 

Všichni na ně překvapeně zírali. Nejenž se tu objevil Sirius Black, dříve zločinec, I když očištěný a nyní tedy nevinný člověk, který měl být dávno po smrti, ale Laura si s ním dokonce tyká.

 

"Harryho kouzla na manor padla. Skřítek mi řekl, že padla jenom kouzla, která tam dal Harry, aby m udržel uvnitř a že je to jasný důkaz, že se s ním něco stalo. Napadlo mě, že jestli je zraněný, bude určitě tady,"vysvětlil jí Sirius.

 

"Co se stalo, že je v takovém stavu?"obrátil se na Brumbála pro odpověď.

 

"Rád tě vidím Siriusi. Tebe jsme tu skutečně nečekali poté co jsi propadl Obloukem smrti."

 

Sirius po něm hodil vražedný pohled, aby se nepokoušel o změnu tématu."Ptal jsem se co se mu stalo, Brumbále,"zopakoval otázku ostřeji.

 

"Bojoval s Pánem Zla. Vypadalo  to dobře. Pán Zla byl unavený a Harry proti němu byl v plné síle. Pak na něj vyslal Voldemort Avadu. Harry se nepokoušel jakkoliv uhnout. Prostě tam jen tak stál a čekal až k němu doletí paprsek. Ještě než k němu ale doletěl poslal Harry na Voldemorta svou vlastní Avadu. Ani jednoho to nezabilo. Nevím jak je na tom Voldemort, ale jak vidíš Harry je v bezvědomí,"dořekl Brumbál.

 

Siriuse napadla jedna věc, když se dozvěděl, že se Harry nebránil. Harry se mu zmínil o viteálech. Také se zmínil, že z něj Voldemort nechtěně jeden udělal. Možná, že ho Voldemort tou Avadou zničil. Uvažoval v duchu.

 

"Měli bychom ho přesunout ke sv. Mungovi,"řekla madam Pomfreyová. "Tam bude mít mnohem vice péče a klidu. Tady je teď spousta zraněných."

 

"Ne,"namítala Laura. "Harry Munga nesnáší. Měl by být v prostředí, kde to má rád a kde jsou jeho přátelé."

 

"To je sice možné, slečno, ale potřebuje take odbornou péči,"přela se s ní ošetřovatelka.

 

"Seženu mu osobní léčitele a přesuneme ho na manor,"rozhodla Laura.

 

"Můžete mi někdo vysvětlit o jakém manor tady celou dobu mluvíte a kdo dal té dívce právo o Harrym rozhodovat?"zasáhl Remus.

 

"Klid Náměsíčníku. Ona má pravdu. Navíc je to Harryho přítelkyně a on jí bezmezně věří,"uklidňoval ho Sirius. "Je tu ale jeden problém,"podíval se na Lauru.

 

Ta hned pochopila a přikývla: "Ano, já vím. Manor je chráněno kouzly  a i když některá padla, cití návštěvníci se dovnitř nedostanou,"povzdechla si Laura.

 

„A co ta mince, díky které sem se dostal dovnitř já?"navrhl Brumbál.

 

„Harrymu se moc líbit nebude, že se mu bude tolik lidí poflakovat po domě, ale budiž,"souhlasila Laura.

Odešla a když se vrátila měla v ruce váček s penězi.

 

„Seš si jistá, že je to pro Harryho bezpečné, když padly kouzla?"ptal se ještě Brumbál.

 

„Ty kouzla co zůstala budou stačit.  I tak je tam mnohem bezpečněji než v řádu,"ujistila ho.

 

„Máme problém,"vletěl do místnosti Snape. „Sotva se Pán Zla probral nechal všechny smrtijedy hledat jakéhokoliv člena řádu."

 

„A našli někoho?"ptal se Remus.

 

„Mundunguse. Vyhržovali mu mučením a smrtí a on je zavedl až na Grimmauldovo náměstí. Nebude to dlouho trvat a prolomí ochrany. Všichni se včas přemístili do bezpečí, ale ztratili jsme sídlo. Vrátit se tam rozhodně nemůžeme,"popsal jim situaci Snape.

 

Brumbál se podíval tázavě na Lauru a Siriuse.

 

„Tohle bez Harryho rozhodnout nemůžeme,"namítala Laura.

 

„Harry by s tím určitě souhlasil,"přesvědčoval jí.

 

„Potter-manor mělo být jeho útočiště o kterém jsme měli vědět jenom my tři. Proto si to pojistil kouzly,"přela se s ním Laura.

 

„Právě jste řekla adresu, těžko ta kouzla ještě fungují,"ušklíbl se Snape.

 

„Fideliovo kouzlo není jediné na světě, která vás dokáže ochránit. Harry by na něj nikdy nespoléhal. Navíc ten dům postavil jeden z nejmocnějších mužů té doby a už v základech je spousta ochranných kouzel,"pozorovala ho vražedně Laura.

 

„Prostě vám tam nemůžu a ani nechci vzít. Můžu vám vůbec věřit?"při posledním slově se podívala na Snapea.

 

„Je tu možnost jak jim pomoct, vzít je sebou aniž by ochrozili bezpečnost manor,"poznamenal Sirius. „Dostaneme vás dovnitř, poskytneme útočiště řádu, tedy Harry vám ho poskytne, ale neřekneme vám, kde se nachází ani jak se tam bez nás dostanete,"navrhl Sirius.

 

„Nemožné, musím být také v Bradavicích,"namítal Brumbál.

 

„A já u Pána Zla,"přidal se Snape.

 

„Letaxová síť s heslem. Poslední ústupek,"řekla poslední slovo Laura.

 

Na to všichni přikývli.

 

„Maly,"zavolala. Domácí skřítek se s PUF přemístil přímo k ní: „Paní si přeje,"uklonila se skřítka.

 

„Přenes Harryho opatrně do jeho pokoje. Je v bezvědomí a není bezpečné s ním moc extrémně hýbat. Jakmile to uděláš, dej vědět léčitelce a léčiteli McBrainovým, že bychom potřebovali jejich pomoc,"dala jí příkazy.

 

„Jistě paní,"uklonila se skřítka a i s Harrym zmizela.

 

„Tady máte mice. Aktivují se za 30 sekund. Pozor není to zrovna příjemná zkušenost,"rozdala mince Snapeovi, i když u toho se netvářila zrovna nadšeně, Brumbálovi, Siriovi, Remusovi, McGonagallový, Pastorkovi, Ronovi, Ginny, Hermioně a Tonksové, která se k nim přidala.

 

Přesně za 30 sekund se všichni přemístili za brány Potter-manor.

 

„Páni,"uniklo Ronovi, když uviděl nádherný hrad s parkem.

 

„Poj´dte, venku si to pak můžete prohlédnout samy. Kdokoliv, ale překročí hranice, kouzla mě o tom informují a dotyčný ponese následky. Taková je dohoda,"řekla vážně Laura.

 

Všichni přikývli a následovali jí dovnitř: „Vítejte na Potter-manor,"vešla Laura do haly.

 

„Možná by to chtělo mapu,"ušklíbla se Ginny.

 

„Domácí skřítkové vám kdykoliv pomohou pokud se ztratíte,"ujistila je Laura, ale pak se zarazila. Proti ní šel zrovna Will. „Slečno Lauro, rád vás zase vidím,"usmál se.

 

„Já vás také Wille. Jak se staráte o koně. Doufám, že jim nic nechybí,"ptala se Laura zvědavě, i když se snažila být spíše milá.

 

„Výborně. Dělám co můžu. I když je Excalibur opravdový oříšek,"povzdychl si. „Přijel s vámi i pan Potter?"zajímalo ho.

 

„Ano je ve svém pokoji, ale raději ho nevyrušujte. Je raněný a bude se tu léčit,"vysvětlila mu Laura smutně.

 

„To mě mrzí,"řekl upřímně Will.

 

„Sem to ale nevychovaná, zapomněla sem vás představit,"plácla se Laura do čela což u některých vyvolalo pobavení. „Mého dědu a pana Blacka už znáte. Tohle je Severus Snape, Minerva McGonagallová, Remus Lupin, Nymfadora Tonksová, Pastorek, Ron a Ginny Weasleyovi a Hermiona Grangerová. Budou tu teď nějakou dobu s námi,"představila je.

 

„Těší mě,"přikávl Will. „Tak já se vrátím do stájí."

 

Poté co odešel jim Laura ukázala jejich pokoje v druhém poschodí.

 

„Co je v prvním patře?"zajímalo Remuse.

 

„Můj a Harryho pokoj, pracovna, soukromá knihovna a pár soukromých pokojů do kterých nemám přístup ani já."

 

„Knihovna?"zaujalo tohle slovo Snapea.

 

„Ano, je tu ještě jedna do které máte samozřejmě přístup. Nachází se na druhé straně hradu ve stejném poschodí, tedy sám uvidíte, že nezabírá jen jedno poschodí. No, určitě budete hledat laboratoře. Jsou v podzemí. Řeknu Maly, aby vás tam zavedla,"Snape šokovaně přikývl.

 

24.07.11 23:34
magie-v-obraze
Škola není hospoda, aby se do ní chodilo pravidelně
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one